رونمایی از نخستین اتوبوس آمبولانس ملی کشور

نخستین اتوبوس آمبولانس تمام ایرانی با حضور رئیس سازمان اورژانس کشور رونمایی شد .

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی  سازمان اورژانس کشور ،  دکتر کولیوند در آئین رونمایی از اتوبوس آمبولانس ملی  گفت: این اتوبوس با تکیه بر توانمندی های داخل و به ابتکار سازمان اورژانس از مرحله طراحی و ساخت بدنه تا مراحل تهجیز و تبدیل اتوبوس به اتوبوس آمبولانس شکل گرفته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: قرار است 20 دستگاه از این اتوبوس آمبولانس ها تا سه ماه آینده تحویل اورژانس داده شود و هر ماه  20  دستگاه اتوبوس آمبولانس  به اورژانس تحویل داده شود.

 

 

او گفت: استقرار این اتوبوس آمبولانس ها در جاده های بین شهری بعد مسافت تا مراکز درمانی را پوشش داده و قابلیت استفاده در شرایط و بحران برای خدمت رسانی به مردم فراهم می سازد.

این اتوبوس آمبولانس ها دارای محلی برای ویزیت بیمار توسط پزشک و همچنین هشت تخت برای بیماران عادی و یک تخت مراقبت های ویژه  که قادر است در حالت های مختلف توان الکتریکی لازم برای مصارف داخلی چون از تجهیزات پزشکی سیستم های تهویه و سایر مصرف کننده های مورد نیاز را فراهم کند.

رئیس اورژانس کشور در مراسم رونمایی از نخستین اتوبوس آمبولانس ملی گفت: ما  با تولید سی تی اسکن و اتاق عمل سیار  جان بسیاری را نجات دادیم که مدیون صنعت کشور هستیم، ما همیشه مجبور بودیم از تولیدات خارج از کشور استفاده کنیم و آنها را تغییر کاربری بدهیم و این مشکلات بسیاری برای ما ایجاد می‌کرد.

 

کولیوند افتتاح اتوبوس

دکتر کولیوند با اشاره به اینکه اتوبوس آمبولانس ملی نه تنها از نمونه خارجی چیزی کم ندارد بلکه با کیفیت تر و ارزان تر و افزود: ما دو  سال پیش برنامه ریزی کردیم که اتوبوس آمبولانس ملی تولید شود و قرارداد ٢٠ دستگاه منعقد شد و امروز هم قراداد ٢٠ دستگاه اتوبوس آمبولانس دیگر منعقد که پس از تولید تحویل اورژانس خواهد شد.

 

او با اشاره به اینکه 100 دستگاه تولید اتوبوس آمبولانس در کشور ضروری است افزود: امروز خرسندیم که این خودرو ملی با سرعت تولید و به موقع تحویل اورژانس داده شد و  امیدواریم به کمک تولیدکنندگان داخلی آمبولانس ملی تولید کنیم علی رغم اینکه تعداد آمبولانس‌ها به ۵ هزار و ٧٠٠ مورد رسیده است اما همچنان نیاز به آمبولانس داریم.

 

 

 

رئیس اورژانس كشور با توجه به حوادث غيرمترقبه و حوادث جاده‌ای  تاکید کرد: ممكن است ١٤ تا ١٥ حادثه و بيش از ١٥ مصدوم در روز داشته باشیم بنابراین يكي از نيازهای اصلی سازمان اورژانس كشور برای خدمت رسانی به مردم ، اتوبوس آمبولانس بود. 

 

دکتر کولیوند بیان كرد: همه تجهيزات ضروري در داخل اين خودروها اعم از وبلياتور، الكترو كارديو گرام و حتی مانيتورينگی كه مي تواند تصاوير را به صورت آنلاين برای پزشك متخصص ارسال كند وجود دارد، دستگاه سونوگرافي هم به اين تجهيزات اضافه شده است. سونوگرافي پرتابل هم به اين ها اضافه خواهد شد. 

 

مدیر طرح ساخت داخل اتوبوس آمبولانس ایران خودرو  نیز در این باره گفت: این اتوبوس آمبولانس ملی از نمونه خارجی ارزانتر و قرار است تولید ۲۰ دستگاه دیگر تا پایان شهریور به بهره برداری رسد.

مولایی  افزود: در اتوبوس آمبولانس، سطح یکسانی داریم و شاسی این اتوبوس با اتوبوس‌های شهری تفاوت دارد و همه اجزایی که پیش از این وارد می‌کردیم اکنون تولید داخل هستند و موتور اتوبوس آمبولانس نسبت به اتوبوس شهری ۵٠ اسب بخار افزایش داشته است و همه اتوبوس‌ها در خط تولید ایران خودرو هستند و ٢٠ دستگاه را ١۵ شهریور رونمایی خواهیم کرد.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: امیدواریم  بزودی در زمینه طراحی و تولید آمبولانس نیز به خودکفایی برسیم .

اتوبوس آمبولانس ملی

برای دیدن عکس های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.