جان‌باختن 7 نفر در استان اصفهان بر اثر غرق‌شدگی

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در تیرماه امسال 7 نفر در این استان بر اثر غرق‌‌شدگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش روابط عمومی  و مرکز اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس کشور،  دکتر غفور راستین اظهار کرد: در تیرماه امسال 15 نفر در استان اصفهان دچار غرق‌شدگی شدند که از این تعداد، 7 نفر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در این مدت، بیشترین موارد غرق‌شدگی به ترتیب با 5 و 3 نفر مربوط به شهرهای فلاورجان و اصفهان بود. سایر حوادث غرق‌شدگی نیز در شهرهای لنجان، مبارکه، چادگان، سمیرم و داران رخ داده است.

به گفته مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، از مجموع موارد غرق‌شدگی تیرماه در این استان یک مورد زن و سایر موارد مرد بودند.

دکتر راستین ادامه داد: 4 مورد از این افرادِ حادثه‌دیده 10 تا 20 سال، 3 مورد 20 تا 30 سال و 7 مورد 30 تا 40 سال داشتند و یک مورد هم 60 ساله بود.

وی گفت: 8 مورد از حوادث غرق‌شدگی در این مدت در رودخانه، 5 مورد در استخر کشاورزی و 2 مورد در سد و دریاچه مصنوعی رخ داده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه تعداد موارد غرق‌شدگی در استان در خردادماه امسال 3 مورد بود که از این تعداد، 2 نفر جان باختند، ادامه داد: متاسفانه آمار موارد غرق‌شدگی طی یک ماه گذشته در استان افزایش داشته است.

دکتر راستین با بیان اینکه هر سال با آغاز فصل گرما شاهد افزایش آمار غرق‌شدگی هستیم، تصریح کرد: این زنگ هشداری است که افراد باید در فصل گرما موارد ایمنی را رعایت کرده و در مناطق ممنوعه شنا نکنند.

وی در پایان با بیان اینکه باید رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از غرق‌شدگی را جدی گرفت، خاطرنشان کرد: افراد مناطق ایمن‌سازی شده را برای شنا انتخاب کنند و به نکات و توصیه‌های لازم توجه کافی داشته باشند.

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.