ثبت چهار هزار و ۶۰۰ مزاحمت تلفنی در اورژانس ۱۱۵ استان مرکزی

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امسال ۶۳ هزار تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ استان مرکزی برقرار شده که متاسفانه چهار هزار و ۶۰۰ مورد آن مزاحمت بوده است.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس کشور، دکتر پریا بهرامی با اشاره به ثبت چهار هزار و ۶۰۰ مزاحمت تلفنی در اورژانس ۱۱۵ استان مرکزی اظهار کرد: مزاحمت‌ها بیشتر از سوی خطوط همراه اعتباری و باجه‌های تلفن عمومی است که در طول شبانه‌روز انجام می‌شود و به زمان مشخصی محدود نیست.

وی افزود: این در حالی است که برخی از تماس‌ها محدود به مزاحمت تلفنی نیست و به درخواست آمبولانس و حتی اعزام آمبولانس نیز منجر می‌شود.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲۹ هزار تماس نیز در سه ماه اول امسال با عنوان سایر (آتش‌نشانی، ساعت گویا و مخابرات ) با ۱۱۵ استان برقرار شده است.

دکتر بهرامی افزود: کادر درمان مراکز فوریت‌های پزشکی استان امسال به ۹ هزار و ۱۰۰ مصدوم و هفت هزار و ۶۶۷ بیمار  کمک درمانی ارائه کرده‌اند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات برای ۳ مورد غرق‌شدگی، ۴۹ مورد مسمومیت با گاز دی‌اکسیدکربن، ۳۸۰ مورد انواع مسمومیت‌ها، ۶۲۵ مورد بیماری قلبی، ۸۸۲ مورد ابتلا به اختلالات تنفسی، ۳۵ مورد اورژانس زنان و همچنین سایر بیماری‌ها  در سال جاری از سوی فوریت‌های استان انجام شده و نیز هفت هزار و ۵۵۸ نفر در سال جاری خدمات درمانی از اورژانس استان دریافت کرده‌اند.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امسال ۱۴ هزار و ۳۸۶ مورد حوادث مرتبط با حمل و نقل و بیماری در سامانه اورژانس استان ثبت شده است.

۵۸ پایگاه اورژانس زمینی، یک پایگاه اورژانس هوایی و پنج پایگاه اورژانس موتوری در استان مرکزی مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند.

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.