شرایط سخت تکنسین اورژانس اصفهان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، رامین شهرانی تکنسین فوریتهای پزشکی شهرستان مبارکه اصفهان در تاریخ ۱۷ مرداد ماه سال ۹۴ در حین ماموریت در اثر ترکیدن باطری آمبولانس دچار آسیب شدید به ریه ها شدند و تحت درمان بودند که امسال در یکی از ماموریتهای انتقال بیمار کرونایی متاسفانه مبتلا به بیماری کرونا  شدند و الان بدلیل آسیب شدید ریه ها و تنگی نفس بطور کامل وابسته به اکسیژن هستند

شهرانی، سلامتی خود و آسایش خانواده اش را فدای خدمت به مردم در فوریت‌های پزشکی کرد!
سرفه امانش نمی دهد؛ دائم دردِ دلش به سرفه هایش گره می خورد و صحبت هایش را ناتمام می گذارد؛ عشقِ خدمت به خلق را دارد اما تقدیر جور دیگری برایش رقم خورده است.

نامش رامین شهرانی است، متولد ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۰ در شهرکرد از توابع استان چهارمحال و بختیاری . از سال ۶۳ تا ۶۷ به صورت دائم با جهاد سازندگی در قسمت جبهه و کمک رسانی به جبهه های جنگ همکاری کامل داشت؛ در سال ۱۳۷۱ با مسئولیت تکنسین داروخانه وارد دانشگاه علوم پزشکی شد و در روستاهای بسیار دورافتاده چهارمحال و بختیاری به خدمت رسانی مشغول شد.
این تکنسین ایثارگر فوریت‌های پزشکی استان اصفهان می گوید: تا سال ۱۳۸۹ در داروخانه کار می کردم؛ از سال ۱۳۸۶ در استان اصفهان مشغول به خدمت شدم؛ از سال ۸۹ طبق ابلاغ مسئول وقت شبکه بهداشت، محل کار بنده در اورژانس ۱۱۵ شهرستان شاهین شهر تعیین شد؛ از سال ۱۳۹۲ به دلیل سکونت در مبارکه به صورت مامور در شهرستان مبارکه مشغول به کار شدم.
شهرانی خاطرنشان می کند: تاریخ ۱۷ مرداد سال ۱۳۹۴ ؛ در پایگاه اورژانس ۱۱۵ فولادشهر در حال خدمت بودم که متاسفانه در حین انجام ماموریت، باطری کابین جلوی آمبولانس ترکید، به طوری‌که قسمت چدنی باطری به پیشانی من اصابت کرد و سرگیجه و کاهش سطح هوشیاری را برای من به همراه داشت. از همان زمان دچار مشکلات تنفسی و ریوی شدم و هر روز هم وضعیت بدتری پیدا کردم. چراکه با انفجار باطری، اسید سولفوریک خارج شده از آن باعث آسیب ریه های من شده بود.
این تکنسین اضافه می کند: این تنها حادثه ای نبود که برای من اتفاق افتاد؛ ۲۳ خرداد ۹۹ بود که در پایگاه مجلسی شهرستان مبارکه شیفت بودم؛ یک مورد ماموریت امدادرسانی به خانمی با مشکل ایست قلبی تنفسی به ما اطلاع داده شد؛ وقتی به محل رسیدیم پسرِ زن بیمار که مشکل عصبی داشت به ما حمله کرد و تمام شیشه های ساختمان را شکست.
وی می گوید: من و همکارم عملیات احیا را بر روی بیمار انجام دادیم و بیمار را به مرکز درمانی منتقل کردیم. دقیقا چهار روز بعد یعنی ۲۷ خردادماه تست کرونای خودم و روز بعد تست کرونای همسرم مثبت شد؛ با ابتلا به کووید ۱۹ اوضاع بنده از قبل از هم بدتر شد تا حدی که الان مجبورم به دلیل شدت مشکلات تنفسی از داروهای تزریقی و اسپری های زیادی استفاده کنم.
وی با بیان اینکه از سال ۸۹ تا ۹۹ به مدت ۱۰ سال در اورژانس بودم، تصریح می کند: درحال حاضر در مرخصی استعلاجی به سر می‌برم و بعد از آن ازکارافتاده کامل محسوب می شوم.
شهرانی یادآور می شود: به دانشگاه علوم پزشکی نامه درخواست ایثارگری نوشته ام و مدارک ارائه کرده ام اما متاسفانه اعلام کردند که ما هیچ دستورالعملی برای این کار نداریم؛ متاسفانه تاکنون از طرف دانشگاه و اورژانس کمکی به من نشده است؛ سه بار در بیمارستان دولتی بستری شدم و هر سه بار هزینه های درمان را خودم پرداخت کرده ام ؛ برای تامین اکسیژن ، دستگاه اکسیژن سازم را هم اجاره کرده ام و هزینه آن را پرداخت می کنم؛ هم اکنون ماهیانه بیش از یک میلیون تومان هزینه داروهای من است.
او می گوید: ۱۰ سال در اورژانس ۱۱۵ کار کردم ولی هیچ سختی کاری برایم لحاظ نشد اما باز هم از صمیم قلبم دلم می خواست در این حوزه به مردم خدمت کنم.

ابتلای تکنسین اورژانس به کرونا

ابتلای تکنسین اورژانس به مبتلا

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.