تاسیس پایگاه جدید اورژانس در پرندک با همکاری اعضای شهر

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور،جلسه بررسی مشکلات اورژانس منطقه پرندک با حضور امام جمعه، نمایندگان مردم پرندک، شهردار، نمایندگان شورای شهر و رئیس سازمان اورژانس کشور امروز چهارشنبه برگزار شد.


درخواست پایگاه های مستقل در پرندک یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت : این سازمان بر اساس اولویتها،پایگاه های اورژانس را در مناطق مختلف مستقر می کند. براساس مقررات و استاندارهای جهانی، مکان استقرار پایگاه های بین جاده ای بر اساس هر 40 کیلومتر، به شرط رسیدن زیر 15 دقیقه ای آمبولانس احداث می شود..

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور گفت: بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت، جایگاه پایگاه ها در جلسات سالیانه تعیین می شود و تا کنون رئیس دانشگاه درخواستی برای احداث پایگاه پرندک نداشته است .

دکتر نوری افزود: پرندک بین دوپایگاه ما قرار دارد و تا کنون تاخیری در ماموریت ها گزارش نشده است.

دکتر کولیوند با بیان اینکه از نظر استانداردی منطقه پرندک نیازی به پایگاه ندارد، گفت: در صورت نیاز با همکاری و تفاهم میان دانشگاه و اورژانس منطقه پرندک، پایگاه جدید را تجهیز خواهیم کرد.

وی افزود: تجهیز و راه اندازی پایگاه اورژانس علاوه بر مکان نیازمند خرید آمبولانس، دارو، حفظ و نگهداری منابع است، که همه این موارد برای سازمان اورژانس هزینه ای تحمیل می کند.

 

پرندک با 7 هزار جمعیت ثابت و هزار دانشجوی متغیر، دومین شهر پرجمعیت ساوه است.

 

بروزرسانی تجهیزات اورژانس پرندک با حضور دکتر کولیوند

بروزرسانی تجهیزات اورژانس پرندک با حضور دکتر کولیوند

بروزرسانی تجهیزات اورژانس پرندک با حضور دکتر کولیوند

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.