پرهیز از مصرف دارو به منظور پیشگیری از عوارض واکسن کرونا

 

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از مصرف هرگونه دارو با هدف پیشگیری از عوارض واکسن کرونا همچون تب و لرز و سردرد (قبل از تزریق) پرهیز شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور به نقل از ایرنا، دکتر مسعود مردانی در خصوص ملاحظات دارویی واکسن کرونا افزود: برخی افراد قبل از تزریق واکسن کرونا به منظور پیشگیری از عارضه‌های این واکسن دارو مصرف می‌کنند،  به عنوان مثال، برای پیشگیری از تب، استامینوفن مصرف می‌کنند، این اقدام از طرف جامعه پزشکی توصیه نمی‌شود و برای پیشگیری از عوارض نیز تاثیرگذار نخواهد بود.

مردانی گفت: پس از تزریق واکسن کرونا در صورت بروز برخی علائم همچون بدن درد، تب و لرز و... می‌توان بدون ترس از ایجاد عارضه از استامینوفن و مسکن (ایبوبروفن) استفاده کرد، اما قبل از تزریق نباید دارو مصرف شود.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در خصوص بهبودیافتگان کرونا افزود: بهبودیافتگان کووید۱۹، ۶ هفته پس از بهبود بیماری، واکسن کرونا را تزریق کنند.

تا کنون در کشور۴ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۹۰۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۱۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند. بر این اساس،  مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۹۱۴ دوز رسید.

 

 

 

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.