اختصاص 100 دستگاه آمبولانس به استان هرمزگان

آمبولانس ها و تجهیزات اورژانس جزء اموال عمومی است و حفظ و نگهداری آن یکی از وظایف روسای اورژانس مراکز است.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، نماینده استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و رئیس اورژانس استان هرمزگان  صبح امروز (شنبه 26 تیر) با رئیس اورژانس کشور دیدار و گفتگو کردند.

رئیس اورژانس کشور در این دیدار درباره پی آمدهای تحریم ها بر واردات آمبولانس و تجهیزات گفت: باید از امکانات موجود بهترین بهره را برداز اینرو با بررسی های انجام شده 40  دستگاه آمبولانس قابل تعمیر و بازگشت به چرخه عملیاتی است که در کمترین زمان  این مهم انجام خواهد شد.

دکتر کولیوند افزود: 1000 دستگاه آمبولانس جدید در آینده نزدیک  به ناوگان اورژانس کشوراضافه خواهد شد که به به محض تحویل 100 آمبولانس به استان هرمزگان اختصاص می یاید.

وی گفت: استان هرمزگان برای مدیریت بحران نیازمند راه اندازی سوله بحران است که درخواست آن به وزارت بهداشت داده شده است و پس از موافقت راه اندازی خواهد شد.

دکتر کولیوند با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در کنترل بیماری کرونا، رئیس اورژانس هرمزگان را مسئول پیگیری شایسته در خصوص پوشش واکسیناسیون مردم استان هرمزگان قرار داد و افزود: از تمام امکانات اورژانس و بین بخشی برای واکسیناسیون در کمترین زمان استفاده کنید.

رئیس اورژانس هرمزگان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد اورژانس استان گفت: ساخت 3 پایگاه بین جاده ای به تازگی به پایان رسیده و با تجهیز آن آماده ارائه خدمات به مردم است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: دکتر کولیوند یکی از نیروهای زحمتکش و بی حاشیه نظام است که هرجا مسئولیتی دارد به بهترین شکل آنرا به نتیجه می رساند.

دکتر آرامی با اشاره به جزایر مهم و استراتژیک استان نیز افزود: امداد رسانی  و اعزام بیماران و مصدومان در این جزایر اهمیت زیادی دارد و امداد دریایی بسیار راهگشاست.

وی به حمایت مجلس شورای اسلامی از سازمان اورژانس کشور تاکید کرد.

 

دیدار رئیس اورژانس با نماینده هرمزگان

 

 

 

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.