آماده باش سریع سازمان اورژانس کشور برای مقابله با سیل احتمالی

پیرو هشدار سازمان هواشناسی  در رابطه با افزایش بارش و باد شدید در 11 استان کشور سازمان اورژانس کشور به حالت آماده باش در آمد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، بر این اساس با دستور رئیس سازمان اورژانس کشور،مراکز اورژانس یازده استان و دانشگاه های علوم پزشکی برای پاسخ سریع به حوادث احتمالی و رعایت اصول پیشگیرانه به حالت آماده باش در آمدند.

با توجه به اهمیت موضوع جلسه ویدئو کنفرانس  در تاریخ 23/4/1400 برای تاکید مجدد و بررسی میزان آمادگی، با دانشگاههای درگیر و نمایندگان محترم سازمان محترم انتقال خون و معاونت بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه روسای اورژانس استان های درگیر ضمن ارائه گزارشی از اقدامات پیشگیرانه انجام شده، بر آمادگی خود برای مقابله با سیل احتمالی و کاهش صدمات ناشی از آن تاکید کردند.

رئیس سازمان اورژانس کشوردر این جلسه همکاری میان بخش های درمانی و عملیاتی با توجه به هشدار صادر شده درباره احتمال افزایش بارش ها و وزش باد در 11 استان را ضروری دانست.

دکتر کولیوند با تاکید بر لزوم برگزاری جلسات میان مقامات اورژانس با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان و معاونانش، گفت: در این جلسات، خطرها بررسی شود و هر بخشی با توجه به مسئولیت ها آماده باشد و احتمالات را بررسی کند تا خسارت ها به کمترین حد برسد.

او درباره اهمیت پیشبرد برنامه ریزی شده کارها در شرایط  بحرانی گفت: هر جایی که با برنامه پیش رفتیم یا خسارت به حداقل رسیده یا خسارت نداشته ایم.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: همکاری بین بخشی با فرمانداران، استانداری و حتی سمن ها که در وضع بحران می توانند کمک کنند، انجام شود.  

دکتر کولیوند با تاکید بر اهمیت آمادگی تیم های عملیات ویژه، تصریح کرد: از معاونت بهداشت، درمان و سازمان غذا و دارو نیز کمک گرفته شود.

او همچنین با اشاره به وجود محدودیت های کرونایی در سراسر کشور، به ویژه در استان سیستان و بلوچستان گفت: باید بخشی از ظرفیت بیمارستان های سیستان و بلوچستان و استان های هم جوار برای مصدومان احتمالی سیل در نظرگرفته شود تا با کمبود تخت رو به رو نشویم.

 

 

 

ارزیابی فوری بخش ها و اتاق های عمل بیمارستان ها، دیگر نکته ای بود که دکتر کولیوند بر آن تاکید کرد و افزود: دارو و تجهیزات باید در شرایطی نگهداری شود که با سیل، آسیب نبیند.

«حفظ ارتباط با رسانه ها» دیگر نکته مورد توجه رئیس سازمان اورژانس کشور در جلسه امروز بود. همچنین آماده باش دانشگاه های علوم پزشکی، و دانشگاه های معین اطراف استان های در معرض خطر ارزیابی شود.

 

آماده باش سازمان اورژانس کشور

 

برای دیدن عکس های این خبر اینجا کلیک کنید

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.