افزایش تعداد آمبولانس های سراسر کشور


رئيس سازمان اورژانس كشور از افزایش تعداد آمبولانس های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، دکتر کولیوند
در آئين افتتاح پروژه هاى عمرانى اورژانس قزوين گفت:  از سال ٩٥ تاكنون تعداد آمبولانس هاى اورژانس در سراسر كشور از ٢٤٠٠ به ٥٧٠٠ آمبولانس افزايش يافت.

 

وی افزود: بهترين و جديدترين آمبولانس ها را براى مردم تهيه كرديم، در نقاط محروم همان آمبولانس با همان تجهيزات در حال خدمت رسانى است كه در پايتخت خدمت رسانى مى كند و این نشان دهنده  توزيع  عادلانه آمبولانس ها در سراسر كشور است.

 

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت:  هم اكنون ٤٨ پايگاه اورژانس هوايى در سراسر كشور فعاليت مى كنند  که پايگاه اورژانس هوايى قزوين يكى از بهترين پايگاه هاى اورژانس هوايى در سراسر ایران است.

 

وی افزود: از سال ٩٥ تاكنون ٨٣٠٠ نيرو در اورژانس سراسر كشور استخدام شدند ،  پرسنل اورژانس از بهترين، پاك ترين و امين ترين نيرو هاى حوزه سلامت هستند.


دکتر کولیوند گفت: در خلیج فارس 5 شناور داریم که به جزایر اطراف امداد رسانی می کنند. 

وی افزود: در کل کشور 64 اتوبوس آمبولانس داریم . به دلیل تحریم ها به ما اتوبوس آمبولانس ندادند ولی شرکت ایران خودرو دیزل در کشور توانست اولین خودرو اتوبوس آمبولانس را تولید کند که چیزی کمتر از نمونه های خارجی ندارد.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: ما دو خدمت جهانی در اورژانس داریم یکی برای افرادی که سکته حاد قلبی و دیگری برای افرادی که سکته حاد مغزی کرده باشند. 130 هزار نفر که سکته قلبی کرده بودند از این خدمت زیر 60 دقیقه استفاده کرده اند. نمونه آن معاون بهداشت جهانی است .همچنین از 23 هزار نفر که دچار سکته مغزی شده بودند 9 هزار و 700 نفر سلامت خود را به دست آورده اند.

تمام خدمات 115 رایگان است .

وی در خصوص بیماری کرونا نیز افزود: همکاران من در اورژانس همانند زمان جنگ همراه دیگر ارگان ها فعال بوده و تمام تلاش خود را در کنترل این بیماری انجام داده اند. در شروع کرونا ، کشور در تولید ماسک، کیت تشخیص کرونا و واکسن مشکل داشتیم که خوشبختانه در حال حاضر در داخل کشور همه این ها تولید می شود و مشکلات برطرف شده است.

دکتر کولیوند در خصوص پایگاه های اورژانس قزوین گفت: سعی می کنیم در صورت خرید بالگرد اولین بالگرد را به این استان بدهیم ، ظرف 2-3ماه آینده چند موتوآمبولانس نیز در اختیار اورژانس قرار می گیرد، پایگاه ها را در استان بسازید تجهیزات آن را سازمان اورژانس انجام می دهد و چند خودرو تویوتا آمبولانس هم به این استان تخصیص خواهد یافت. 

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.