ورود هفتمین محموله واکسن تهیه شده هلال احمر به کشور

هفتمین محموله واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر امروز یکشنبه ۲۷ تیر،  وارد کشور شد و برای توزیع سریع و سراسری در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد: در این مرحله یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۶۰۰ دز واکسن به کشور وارد شد؛ با ورود این محموله که تاکنون توسط ۹ پرواز به کشور منتقل شده است مجموعا هشت میلیون و ۱۷۴ هزار و ۴۰۰ دز واکسن وارد کشور شده است.
به گفته کریم همتی ، جمعیت هلال احمر در تلاش است با کمک همکاران سایر دستگاه‌ها و شرکای بین المللی در امر تهیه و انتقال واکسن به داخل کشور همچون گذشته فعالیت داشته باشد.
براساس این گزارش همتی در دیدار با حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور منتخب ضمن ارائه نخستین گزارش به رئیس جمهوری درباره روند واردات واکسن کرونا، افزود: اواخر سال گذشته آمادگی هلال احمر برای واردات واکسن از منابع معتبر به وزارت بهداشت را اطلاع دادیم، اما مجوز رسمی برای واردات ۱۰ میلیون دز واکسن کرونا در ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۰ صادر شد.
وی ادامه داد: در فاصله کمتر از 3 هفته نخستین محموله واکسن را وارد کردیم و از آن موقع تاکنون بالغ بر 7 میلیون دُز واکسن وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت شده است.
همتی افزود: در این جلسه پس از تشریح فعالیت‌های پیشین در زمینه واردات واکسن، از اعلام آمادگی این جمعیت برای واردات ۳۰ میلیون دز دیگر تا زمان تامین واکسن داخلی خبر دادیم که چنانچه مورد تائید و تصویب ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت قرار گیرد، می‌توانیم با توجه به ارتباطات مهم بین المللی خود با کشور‌های دیگر و بویژه فدراسیون بین المللی و صلیب سرخ سریعا نسبت به رفع نیاز کشور اقدام کنیم.
به گفته وی تامین واکسن مورد نیاز برای اتباع و پناهندگان در کشور از جمله موارد دیگری بود که در این نشست مطرح شد.
همتی گفت: فدراسیون و مراکز بین المللی ۲ میلیون دلار اعتبار مالی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار داده اند تا نسبت به واکسیناسیون اتباع و پناهندگان در کشور اقدام شود. با توجه به اینکه عدم واکسیناسیون این افراد می‌تواند بر شیوع بیماری در کشور دامن بزند، در این جلسه آمادگی هلال احمر در این زمینه نیز مورد تاکید قرار گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر از مباحث مطرح شده در این جلسه را موضوع کمک به تسریع واکسیناسیون در کشور اعلام کرد و افزود:جمعیت هلال احمر ۱۶۰ مرکز واکسیناسیون در سراسر کشور دارد که تجربیات ارزشمندی در زمینه واکسیناسیون خصوصا برای حجاج دارد. در این جلسه تاکید شد که این جمعیت می‌تواند تعداد این مراکز را به ۵۰۰ مرکز افزایش داده و با توجه به حجم بالای واکسیناسیون به تسریع در این زمینه کمک کند.
همتی با تاکید بر نتایج مفید این نشست گفت: در این جلسه رئیس جمهور منتخب ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته بر اولویت حمایت از متخصصان داخلی برای تولید واکسن، پیگیری برای واردات واکسن تا زمان رفع نیاز از داخل کشور را ضروری دانسته و علاوه بر این بر ضرورت کمک همه نهاد‌ها و ظرفیت‌ها از جمله جمعیت هلال احمر برای تسریع واکسیناسیون در کشور تاکید کرد براین اساس مقرر شد هماهنگی‌های بعدی در این زمینه از سوی وزارت بهداشت انجام شود.
رئیس جمعیت هلال احمر به برنامه ریزی این نهاد برای اجرا کردن سیاست‌ها و تصمیمات اتخاذ شده تاکید کرد و افزود: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با هماهنگی و هم افزایی با سایر نهاد‌ها بتوانیم اهداف دولت سیزدهم را در کنترل این بحران ملی محقق کنیم.
هلال احمر تاکنون هفت محموله واکسن کرونا وارد کشور کرده و ششمین محموله نیز روز پنجشنبه ۲۴ تیر ماه به ایران منتقل شد.
وزارت بهداشت  روز  (چهارشنبه) اعلام کرد، تا کنون ۵ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۳۸۵ نفر دز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۲۵۲ هزار و ۲۱ نفر نیز دز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۸ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۰۶ دُز رسید.

 

ما را دنبال کنید

@EMSnews115

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.